Czy meblościanki są jeszcze modne?

Aranżacja i urządzanie wnętrz odgrywa coraz większą rolę, ludzie coraz bardziej dbają o to jak wyglądają ich pomieszczenia, pokoje oraz domy i ogrody. Zatrudniają specjalnie wykwalifikowanych do tego architektów wnętrz oraz płacą spore pieniądze za to, aby wnętrza ich mieszkań były spójne. A jak mają się w tym wszystkim stare meblościanki? Czy są nadal modne?

Po pierwsze meblościanki są wyjściem wygodnym, mamy dopasowany cały komplet od razu, nie trzeba szukać pasujących mebli w innych działach czy nawet sklepach meblarskich. Wybiera się po prostu jeden komplet i mamy gotowe wyposażenie pokoju, dzięki czemu na pewno oszczędzamy czas. Jest to też na pewno dobre wyjście z ekonomicznego punktu widzenia, ponieważ jest to inwestycja na kilka lat, a cena kupowanego kompletu jest niższa niż osobnych sprzętów.

Mankamentem natomiast jest na pewno kwestia estetyki, która może pozostawiać wiele do życzenia. Meblościanki nie kojarzą się raczej z nowoczesnymi wnętrzami czy wyposażeniami, więc czasami mogą nawet oszpecić wnętrze. Młodzi ludzie raczej rzadko wybierają ten rodzaj wyposażenia, ponieważ uważają, że meblościanki wyszły już z mody i kojarzą się z czasami, które już przeminęły oraz nie pasują do ich gustu czy estetyki. Dodatkowo zakup meblościanki ogranicza nam możliwości  przestawiania mebli oraz zmieniania tym wnętrza. Chociaż więc odchodzi się od tego modelu mebli, to jednak nadal mają one sporą ilość wiernych fanów. Popularne są zwłaszcza wśród osób starszych, ponieważ ten typ mebli jest bardzo pojemny. Można przechowywać tam wiele przedmiotów, bibelotów, ubrań, książek, etc. Są też łatwe w czyszczeniu oraz utrzymaniu ich w dobrym stanie. Młodzi ludzie stawiają bardziej na niezależność i ich inwencję w urządzaniu pomieszczeń, więc raczej nie są to wybierane przez nich meble. Wolą mieć możliwość ustawienia wyposażenia według ich wizji oraz ewentualnego łatwego przestawienia ich. Być może meblościanki przeżyją za kilka lat swój renesans, ponieważ moda ma to do siebie, że lubi wracać i po fascynacji pustymi przestrzeniami i minimalizmem, może za kilka lat znowu te właśnie komplety mebli znowu powrócą do łask.