Ginekolog jako strażnik kobiecego zdrowia

Kobieta, która dba o swoje zdrowie regularnie, w określonym terminie odwiedza lekarza i robi badania okresowe. Są jednak kobiety, które tego lekarza się obawiają lub po prostu wstydzą. Kim jest ten „wstydliwy” lekarz? To oczywiście ginekolog.. Takie podejście jest absolutnie błędne i żadna z Pań nie powinna się obawiać wizyty w gabinecie ginekologicznym. Profilaktyka  i regularnie wykonywane badania gi­ne­kologiczne są niezwykle ważne, jeśli chcemy utrzymać zdrowie intymne na wysokim poziomie. Duże, idące z postępem miasta, na ten przykład Katowice posiadają gabinety i lekarzy którzy są świetnie wyspecjalizowani.

Co oferują tego typu gabinety?
Przede wszystkim ginekolog jest lekarzem dla kobiet, a więc specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób kobiecego układu płciowego. Nie ważne czy pacjentka ma 17 czy 70 lat. Lekarze prowadzą także opiekę nad kobietami w ciąży, oraz wykonują przy tym badania prenatalne. Dobrze wykwalifikowani lekarze wykonują także zabiegi ginekologiczne. Są to między innymi: laparoskopia, histeroskopia operacyjna, krioterapia, kolposkopia diagnostyczna czy zakładanie wkładek domacicznych.
Dzięki nowoczesnemu sprzętowi medycznemu, który jest dostępny na wyposażeniu coraz większej ilości gabinetów, podczas wizyty u ginekologa można wykonać także badania prenatalne, badania cytologiczne jak również USG, USG 3 i 4D a także USG piersi.

Dlaczego nie trzeba bać się takiej wizyty?
Przede wszystkim zdrowie jest najważniejsze, dlatego jeśli mamy możliwość umówienia się na taką wizytę nie krępujmy się. Często kobiety chodzą do ginekologa dopiero wtedy gdy zajdą w ciąże lub gdy dzieje się coś złego. Nie ma powodu do wstydu! Przecież lekarz też człowiek, a często taka wizyta może uchronić przed wieloma groźnymi chorobami jak np rak szyjki macicy. Kobiety i kobietki, badajcie się regularnie, niekiedy przez krępacje i niechęć do wizyt u ginekologa możemy nabawić się na prawdę poważnych chorób i infekcji a dobrze wiemy, że to nic przyjemnego. Zdrowie jest najważniejsze!