Ile kosztuje operacja powiększenia biustu

powiekszanie-piersi

Ile kosztuje operacja powiększania biustu? Czy trzeba się bać operacji plastycznych? Do kogo są skierowane oferty klinik chirurgii plastycznych?

Na powyższe pytania dotyczące ogólnie pojętej tematyki operacji plastycznych oraz często zgłaszanych wątpliwości, postaramy się wyczerpująco odpowiedzieć w poniższym artykule.

Czy operacje plastyczne są bezpieczne? Odpowiedź znajduje się pod linkiem http://klinikagrzesiak.pl/powiekszenie-piersi/

Każda ingerencja chirurgiczna w ciało człowieka niesie ze sobą pewne ryzyko. Powikłania występujące podczas zabiegów przeważnie mają ścisły związek ze złym stanem zdrowia pacjenta lub z zatajeniem informacji kluczowych dla lekarza prowadzącego. Innym, częstym powodem komplikacji pooperacyjnych jest niestosowanie się pacjenta do zaleceń zdrowotnych po zabiegu.

Jeżeli udając się na operację chirurgiczną jesteśmy szczerzy z chirurgiem odnośnie przebytych chorób i wymaganych badań oraz będziemy ściśle trzymać się przykazań pooperacyjnych, to ryzyko komplikacji jest znikome. Równie ważne jest wybranie doświadczonego i sprawdzonego chirurga oraz nowoczesnej kliniki.

Dzisiejszy poziom wiedzy oraz rygorystycznie stosowane standardy higieny i procedury operacyjne nie pozwalają na błędy. Zabiegi chirurgii plastycznej są bezpieczne, bezbolesne, trwają krótko, a okres rekonwalescencji jest niedługi. Ma na to wpływ oczywiście zakres operacji, ale doświadczony i nowoczesny lekarz chirurg ma pełną świadomość, że pacjent chce jak najszybciej wrócić po zabiegu po zdrowia i swojego życia, a efekt operacji musi być zadowalający przede wszystkim dla klienta. Stąd też coraz większa jest popularność klinik jednodniowych, oferujących dyskretną i komfortową opiekę w pierwszej dobie po operacji. Czasami nawet pacjent nie musi być w ogóle hospitalizowany i po zabiegu wraca do domu.

Wracając do pytania kluczowego: tak, operacje plastyczne są w pełni bezpieczne. Wysoki poziom medycyny w Polsce, odpowiedzialność pacjenta przed i po operacji oraz wybór doświadczonego lekarza w pełni to gwarantują.

Czy operacje plastyczne bolą?

Na to pytanie udało nam się już częściowo odpowiedzieć w poprzednim punkcie. Medycyna plastyczna jest bardzo mocno skoncentrowana na trzech aspektach: bezpieczeństwie, naturalnym efekcie i bezbolesności.

W związku z tym problematyka zniwelowania bólu jest jednym z głównych celów lekarza chirurga plastycznego. Dzięki temu oprócz chwilowego dyskomfortu związanego z opuchlizną czy koniecznym stosowaniem opatrunku, ból został praktycznie zwalczony.

Kto może się zdecydować na operację plastyczną piersi?

Operacje plastyczne piersi są najczęściej wykonywanym zabiegiem na świecie. Dzięki tej popularności metodologia operacji, techniki i doświadczenie zdobyte przez lekarzy pozwalają mieć całkowitą pewność, że praktycznie każda kobieta niezadowolona z wyglądu biustu, może go sobie bezpiecznie skorygować.

Do niedawna najczęściej do powiększania biustu stosowane były implanty, lecz dzięki rozwojowi medycyny można skorzystać z nowszej, bardziej naturalnej i znacznie bezpieczniejszej metody, czyli z wszczepienia własnego tłuszczu. Spektakularna metoda wykorzystania własnych komórek tłuszczowych przynosi niesamowite efekty. Naturalny wypełniacz, jakim jest własny tłuszcz, nie jest odrzucany przez organizm, a piersi powiększone tym sposobem stają się miękkie, pełne i poddają się działaniu grawitacji, czego niestety nie można powiedzieć o biuście powiększanym implantami.

Dodatkowym bonusem jest sposób pozyskiwania materiału do wypełnienia piersi. Zabieg powiększania biustu własnym tłuszczem polega na pobraniu materiału z tych rejonów ciała pacjentki, gdzie jest go za dużo, czyli z ud, brzucha, okolic podkolanowych. Liposukcja i zmniejszenie obwodów ciała jest jedynym skutkiem ubocznym tej metody, a która z pań nie marzyłaby o takiej korekcie!

Ponadto warto wspomnieć, że efekt powiększania piersi własnym tłuszczem pozostaje do końca życia i nie trzeba go powtarzać po kilku latach, co jest niezbędne przy piersiach powiększanych implantami. Sztuczne protezy należy co kilka lat wymieniać na nowe.

Ile kosztuje korekta biustu?

Najlepsze i renomowane kliniki oferujące zabiegi plastyczne mieszczą się w wielkich aglomeracjach miejskich. Ma na to wpływ poziom życia mieszkańców miast, zdrowy styl spędzania czasu, dłuższy czas pozostawania aktywnym zawodowo oraz chęć wyglądania dobrze i młodo. Warszawa, Gdańsk, Poznań czy Kraków to dobre miejsca, by poszukać specjalisty z zakresu chirurgii plastycznej dla siebie.

Według cennika jednej z renomowanej kliniki chirurgii plastycznej w Warszawie koszt operacji powiększenia biustu własnym tłuszczem to wydatek rzędu 8 do 12 tysięcy złotych. Należy tu jednak dodać, że czasami do osiągnięcia pełnej satysfakcji potrzebne są dwie operacje, bo w nielicznych przypadkach własny tłuszcz wchłania się częściowo i potrzebne jest powtórne uzupełnienie.

Ile w takim razie kosztuje powiększenie biustu implantami?

Piersi powiększane implantami kosztują od 10 do 18 tysięcy złotych. Efekt jest natychmiastowy, lecz nie wolno zapomnieć, że implanty należy co kilka lat wymieniać.

Zabieg podniesienia piersi to koszt od 10 do 15 tysięcy złotych, a zmniejszenie rozmiaru to wydatek rzędu 12 do 18 tysięcy złotych.

Warto wspomnieć, że nowoczesne kliniki są przygotowane do zaprezentowania mniej zamożnym klientom narzędzi bankowych pozwalających rozłożyć wydatek na dogodne raty. Przypomina to wzięcie kredytu na zakup nowej sofy lub finansowanie wycieczki zagranicznej. Dzięki temu na wymarzoną korektę plastyczną może sobie co roku pozwolić coraz więcej osób w Polsce.