Kiedy warto nosić odzież kompresyjną?

Odzież kompresyjna dostępna jest w każdym sklepie sportowym. Można ją kupić praktycznie na każdą część ciała. Ma wielu zwolenników, choć znajdą się i jej przeciwnicy. W poniższym artykule znajdziesz informacje o tym, kiedy warto nosić tego typu odzież.

Odzież kompresyjna

Często zastanawiamy się nad tym, jakie właściwości posiada odzież kompresyjna. Przede wszystkim odzież ta znacznie minimalizuje wstrząsy i wibracje, które bezpośrednio działają na mięśnie. Ponadto odzież kompresyjna ogranicza mikrourazy, co oznacza, że organizm po znacznym wysiłku szybciej się regeneruje. Należy również zaznaczyć, że odzież kompresyjna nie jest tylko i wyłącznie przeznaczona dla sportowców. Warto ją również zakładać bezpośrednio po ćwiczeniach, gdy doskwiera nam ból mięśni. Mało, kto wie, że spodnie i legginsy kompresyjne posiadają dodatkową zaletę. A mianowicie posiadają specjalne taśmy, które wspomagają działanie mięśni i ścięgien. Jednakże należy wiedzieć o tym, że gdy zdecydujemy się na spodnie kompresyjne to muszą być one idealnie dopasowane do sylwetki ciała, aby odpowiednio mogły spełniać swoje zadanie.

Odzież kompresyjna idealna do biegania

Wiadomo, że w dalszym ciągu odzież kompresyjna jest bardzo modna, bo w pewnym stopniu bardzo wypromowano aktywność fizyczną. Jest ona bardzo doceniana przez biegaczy i zawodników, którzy trenują triathlon. Niemniej trzeba przyzwyczaić się do ucisku, bo odzież kompresyjna bardzo mocno przylega do ciała. Niewątpliwie zaletami takiej odzieży jest absorpcja potu oraz „oddychająca tkanina”. Ponadto nie przepuszcza ona z zewnątrz zimna, dzięki czemu można biegać nawet, gdy na dworze mocno wieje. Gdy podczas ćwiczeń znacznie się spocimy nie odczujemy tego, ponieważ odzież kompresyjna jest w całości wykonana z oddychającego materiału.

Na chwilę obecną produkcją odzieży kompresyjnej zajmuje się coraz więcej firm. W związku z tym należy bardzo uważać przy jej zakupie. Zdarzają się firmy, które do produkcji odzieży kompresyjnej używa tańszych materiałów, niż firmy renomowane. Dlatego kupując odzież kompresyjną należy zwrócić uwagę na jej cenę. Zaznaczę w tym miejscu, że oryginalna odzież kompresyjna jest bardzo droga – dla przykładu koszulka kompresyjna (oryginalna) kosztuje od 300 do 700 zł. Jeśli zależy nam na oryginalnej odzieży kompresyjnej nie powinniśmy żałować na nią pieniędzy, tu w końcu chodzi o nasze zdrowie i komfort podczas codziennych treningów.