MECH DEKORACYJNY I JEGO MOŻLIWOŚCI

Mech dekoracyjny na rynku pojawił się stosunkowo niedawno i w oszałamiającym tempie podbił serca projektantów, designerów i architektów wnętrz. Można używać go zarówno jako małego, dekoracyjnego akcentu przy wypełnianiu wazonów, koszy czy stroików jak i przy większych instalacjach- jak zielone ściany roślinne, ścianki działowe, a nawet meble czy drobne przedmioty codziennego użytku.
Na rynku można znaleźć mech dekoracyjny naturalny oraz sztuczny. Rodzaj, który będzie odpowiedni dla nas należy  wybierać mając na uwadze efekt, który pragniemy uzyskać oraz miejsce w którym dekoracja będzie eksponowana. Naturalny mech dekoracyjny można nabyć zarówno na kilogramy jak i na …metry! Są już dostępne specjalne płytki ścienne z których bez uciążliwego przycinania i formowania układa się  oczekiwany kształt. Roślina używana przy tego typu dekoracjach to zazwyczaj chrobotek reniferowy. Odznacza się nie tylko niezwykła urodą i puszystością ale także odpornością na warunki zewnętrzne i brakiem szczególnych wymagań jeśli chodzi o pielęgnacje. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii stabilizacji roślin piękny wygląd mchu dekoracyjnego można zachować bez podlewania i przycinania aż do 10 lat. Co ciekawe, nie ogranicza nas także konieczność zapewnienia roślinie dostępu do światła słonecznego.
Na rynku dostępna jest cała paleta barw – od naturalnych odcieni zieleni na pomarańczy czy różu kończąc. Możliwości, które stwarza ogranicza jedynie nasza wyobraźnia.
Mech dekoracyjny oglądać możemy najczęściej we wnętrzach restauracji, hoteli, sal konferencyjnych i salonów spa. Oprócz wyciszających , terapeutycznych i harmonizujących właściwości naturalnej dekoracji, warto zwrócić uwagę na jej walory akustyczne- ściana z mchu dekoracyjnego podwyższa znacząco izolacyjność przegród budowlanych, zwiększając tym samym jej wyciszenie.  Ze względu na walory tej dekoracji coraz częściej sięgają po nią klienci urządzający swoje prywatne mieszkanie- niewielkim kosztem i nakładem pracy, każdy może stworzyć designerski kawałek zieleni w swoim domu.