Wynajem samochodów dostawczych, dla każdego w potrzebie.

Zdecydowałeś się właśnie na zakup nowych mebli lub sprzętu do domu lecz sklep nie zapewnia dostawy do Twojego miejsca zamieszkania? A może po prostu potrzebujesz przewieźć towar lecz Twoje auto nie pomieści takich gabarytów i jak na złość nikt ze znajomych nie posiada dostawczego auta aby „poratować” przyjaciela w potrzebie? Żaden problem. Jeśli zamieszkujesz np. Kraków lub pobliskie miasta czy też wsie, możesz być spokojny. Wystarczy poszukać trochę w internecie aby znaleźć ofertę wynajem samochodów dostawczych.

Jak działa taki wynajem? Oczywiście najpierw należy skontaktować się z firmą udostępniającą auta dostawcze i zapoznać się z ich ofertą. Jeśli oferta jest dla nas satysfakcjonująca przystępujemy do działania. Kolejnym krokiem jest ustalenie ceny za wynajem oraz terminu jaki nas interesuje. Jeśli wszystko jest już umówione należy wpłacić kaucję oraz czynsz za wynajem. Przeważnie taka kaucja w przypadku wynajmu auta dostawczego kosztuje nawet do 1500 zł, jednak możemy być spokojni. Przy zwrocie wynajmowanego samochodu pieniądze są zwracane. Czynsz zależy od okresu w jakim auto ma przebywać u nas. Ważne jest aby dopytać jakie wymagania musimy spełnić by prowadzić taki pojazd, w końcu nie każdy posiada prawo jazdy na samochód o większych gabarytach.
Do wynajmu oferowane są także samochody typu „brygadówki”, gdzie w komfortowych warunkach może podróżować ok 6-7 osób, a także duża ilość przewożonych materiałów czy sprzętu użytkowego.

Jakie samochodu można wynajmować?
Zależne jest to od tego jakie dana firma posiada w swej ofercie. Są to np. Volkswagen Crafter (6 osobowy), Fiat Ducato czy Mercedes-Benz Sprinter.
Do wynajmu samochodu wystarczy dowód osobisty i prawo jazdy osoby która wynajmuje auto, w przypadku kiedy auto chce podjąć firma potrzebny będzie NIP lub KRS.
Uwaga! Niektóre firmy zastrzegają sobie, aby osoba wynajmująca spełniała określone warunki. Są to np. prawo jazdy ważne przez 24 miesiące, wiek wynajmującego to minimum 25 lat. oraz dwa dokumenty potwierdzające tożsamość. Przed podpisaniem umowy wynajmu dobrze zapoznajmy się z jej treścią a także z regulaminem firmy.