Czym jest beton zacierany i w jakim celu się go stosuje?

Jeśli zastanawiasz się nad tym czym jest beton zacierany, to nie mogłeś trafić w lepsze miejsce. Beton zacierany stanowi rodzaj tegoż materiału budowlanego, który przeznaczony jest na posadzki wewnętrzne. Właściwości betonu zacieranego są osiągane za pomocą wykończenia go procesem tak zwanego zacierania. Istotnym jest także skład oraz receptura, która uzależniona jest od konkretnego gatunku betonu zacieranego. Jako jego najbardziej podstawowe warto wymienić ten, który zacierany jest na ostro lub beton zacierany, w produkcji którego wykorzystuje się posypkę mineralną metodą DST.

Beton zacierany z posypką, przy wykorzystaniu metody DST.

Beton zacierany z posypką mineralną wykorzystywany jest przede wszystkim na halach produkcyjnych oraz w magazynach. Tego rodzaju beton używany jest najczęściej w przypadku powierzchni wewnętrznych, ponieważ za jego pośrednictwem można uzyskać znaczą poprawę wyglądu powierzchni podłogowej. Zastosowanie betonu zacieranego to także doskonały sposób na zwiększenie odporności posadzki na ścieranie.

Posypki wykorzystywane przy tego rodzaju betonie składają się ze spoiwa, dodatków mineralnych, twardego kruszywa, a niekiedy dodawane są do nich także różnego rodzaju pigmenty. Jak wynika z powyższego, jeśli zostanie zastosowany pigment, to uzyskamy beton o konkretnej barwie, co może uatrakcyjnić miejsce, w którym zostanie on zastosowany.

Bardzo ważnym zagadnieniem jest dobre dobranie gatunku betonu do posypki o charakterze utwardzającym, a także czasu jej wciarania.

beton zacierany na ostro, kiedy znajduje swoje zastosowanie?

Kiedy stosujemy beton zacierany na ostro?

Tego rodzaju beton zyskuje swoje właściwości dzięki poddaniu go operacji zatarcia. Odbywa się ono przy wykorzystaniu zacieraczek mechanicznych talerzowych albo śmigłowych. Wartym uwagi jest fakt, że nie każdy gatunek betonu nadaje się aby zacierać go w ten sposób.

W tym przypadku najważniejszymi zagadnieniami są składniki, z których dany beton został utworzony. Beton, który został zatarty na ostro stanowi materiał, który może być wykorzystany jako wykończenie końcowe, ale wcale nie musi. Można także użyć go jako warstwy podkładowej, na której zostanie zastosowana dopiero warstwa wykończeniowa żywiczna.

Beton zacierany na ostro znajduje zastosowanie zarówno w stosowaniu go na nawierzchniach znajdujących się wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Na rynku istnieje wielu producentów betonu, jednak jednym z przodujących wśród nich jest firma Górażdże, która cieszy się niezwykle pozytywną opinią wśród konsumentów. Firma Górażdże zajmuje się dystrybucją jedynie najlepszej jakości materiałów budowlanych, w tym betonu oraz cementu. Wysoka jakość tego rodzaju produktów jest kluczowa podczas budowania domu, który ma charakteryzować się przede wszystkim trwałością. Dlatego też, marka zapewnia jedynie najwyższej jakości produkty. Górażdże cechuje w pełni profesjonalne podejście do klienta, a oferta firmy jest na tyle rozległa, że każdy z pewnością znajdzie w niej najlepsze dla siebie rozwiązanie.