Druk 3D, nowa technologia podbija świat

Technologia cały czas rozwija się w zaskakującym tempie. Dynamicznie rozwija się również system druku 3d, czyli druku trójwymiarowego.
Aby taki przestrzenny wydruk mógł powstać, najpierw trzeba wykonać odpowiedni projekt w specjalnym programie komputerowym Sroko projekt jest gotowy czas na wybranie odpowiedniego materiału.

Wybierać można wśród wielu materiałów sztucznych (specjalne kompozyty). Druk może powstać również w papierze, drewnie, metalu a nawet betonie. Ale po co nam takie wydruki? Sposobów na wykorzystanie trójwymiarowego wydruku jest można „na pęczki”. Swoje projekty drukowane w 3d możemy stosować w sposób wszelaki jako na przykład elementy dekoracji wnętrz. Miło będzie pochwalić się przed znajomymi nową a co najważniejsze autorską ozdobą, a to tylko jeden z pomysłów.

W ostatnim czasie dużo słyszy się o zastosowaniu druku 3d w medycynie. Może pomóc on np w uzupełnieniu brakujących tkanek, w szczególności sprawdza się to znakomicie jeśli chodzi o kości. Co więcej, dzięki temu, że technologia drukowania trójwymiarowego charakteryzuje się niezwykłą precyzyjnością zaistniała możliwość produkowania tym właśnie sposobem protez. Dzięki ważnym detalom wydrukowanym z niezwykłą starannością takie protezy można dopasowywać do indywidualnych potrzeb osób potrzebujących pomocy tego typu, co za tym idzie znacznie poprawić jakość i komfort ich życia.

Druk 3d można zastosować również w wielu innych dziedzinach, jak chociażby produkcja biżuterii.
Jak widać zastosowanie druku przestrzennego ma niezwykle szerokie spektrum, od profesjonalnych celów jak medycyna czy nauka. Jednak na tym się nie kończy, dużym zainteresowaniem cieszy się drukowanie w celu hobbystycznym, na przykład modeli kolekcjonerskich.
Posiadanie drukarek 3d jest teraz jak najbardziej na topie. Nie bójmy się nowych technologii, korzystajmy z nich skoro są popularnie znane i polecany. Kto wie, być może to właśnie nam za jakiś czas technologia 3d pomoże w ratowaniu życia?