Gdzie zamieszczać ogłoszenia?

ogloszenia-drobne

Jedną z ogromnych zmian, jakie w naszym życiu wprowadził internet, jest rozpowszechnienie się darmowych ogłoszeń w sieci. Jeszcze nieco ponad dziesięć lat temu mieliśmy do dyspozycji tylko ogłoszenia prasowe, za które trzeba było oczywiście zapłacić, i których zasięg był ograniczony liczbą czytelników danego tytułu. Oczywiście największe korzyści nowy sposób publikacji ogłoszeń przyniósł w skali ogólnokrajowej, ale dzięki licznym portalom lokalnym lub posiadającym działy regionalne możemy też zamieścić ogłoszenie adresowane do mieszkańców danego miasta.

Z jakiej strony skorzystamy, zależy od charakteru naszego wirtualnego ,,afiszu”. Mamy do wyboru szereg portali ogłoszeniowych, pozwalających za darmo rozpowszechnić nasze informacje, a adresowanych do mieszkańców danej okolicy. Jeśli chodzi o Katowice, darmowe ogłoszenia możemy zamieścić na przykład na portalu ogloszenia-katowice.com.pl (oferuje też możliwość skorzystania z opcji promowania ogłoszenia, co zwiększa jego widoczność, ale trzeba za nią zapłacić). Więcej internautów korzysta jednak z ogólnopolskich portali ogłoszeniowych, takich jak olx.pl czy gumtree.pl, przeszukując je pod kątem lokalizacji. Możemy łatwo wybrać, czy naszą ofertę pracy czy wynajmu mieszkania zamieścimy w dziale województwa śląskiego, i następnie sprecyzować, w którym mieście. Ogłoszenia o poszukiwaniu pracowników warto zamieszczać w ogólnopolskich portalach dla osób poszukujących zatrudnienia, gdyż w tej branży mają one szczególną przewagę nad lokalnymi. Wreszcie powszechnie znany portal allegro.pl pozwala nam sprzedawać towary w całej Polsce bez opuszczania naszego miasta, ale i wybrać ofertę z Katowic, dzięki czemu unikniemy opłaty za przesyłkę.

Szczególnie pomocne są w Katowicach darmowe ogłoszenia o wynajmie mieszkań i pokoi. Rynek jest w tym zakresie tak nasycony, że pierwsze odpowiedzi od potencjalnych najemców pojawiają się tego samego dnia, co ogłoszenie, a daną nieruchomość można wynająć w ciągu nawet tygodnia. Szybkość, z jaką można znaleźć chętnych w internecie, jest wielkim ułatwieniem zarówno dla właścicieli, jak i najemców.