Jaki typ perfum jest najbardziej trwały?

Co ma wpływ na to, że jedne perfumy czuć dłużej, a drugie o wiele krócej? Jeśli chcesz się tego dowiedzieć, to warto zapoznać się z poniższym poradnikiem!

Jak Polacy kupują perfumy? Oczywiście, dla znakomitej większości najbardziej liczą się aspekty stricte zapachowe. W Super Drogerii możesz zdecydować się na rozmaite perfumy, które przypadną Ci do gustu. Szukasz czegoś dla siebie? A może na prezent? Warto zaznaczyć, że ta internetowa firma oferuje nie tylko perfumy damskie, ale także męskie. Poza tym można zdecydować się na testery niektórych zapachów. Dzięki temu możesz sprawdzić konkretne rodzaje produktów z tej kategorii. Na marginesie warto dodać, że Super Drogeria z Siemianowic Śląskich oferuje nie tylko ten asortyment. Poza tym masz do wyboru rozmaite kosmetyki, a nawet suplementy, maści, kremy i żele. Należy zaznaczyć, że Polacy, wybierając perfumy, kierują się zaś nie tylko samym zapachem. Bardzo ważna jest dla nich również trwałość konkretnego produktu. Na tej płaszczyźnie spore znaczenie ma stężenie substancji zapachowych. Co jeszcze? Na pewno chodzi o skład tych produktów.

Okazuje się, że to nie tylko woda i alkohol. Bardzo ważne są również olejki eteryczne. Tak samo, jak składniki syntetyczne. Mają one zaś kilka zadań do wykonania. Chodzi między innymi o stabilizowanie i ujednolicanie bazy zapachowej. Poza tym można dzięki nim zwiększyć trwałość i zarazem intensywność zapachów.

Są to zatem bardzo ważne składniki. Podsumujmy to, co do tej pory napisaliśmy. Na trwałość perfum wpływ mają rozmaite czynniki. Przede wszystkim jest to stężenie substancji zapachowych, co zależy od zastosowanych olejków aromatycznych. Drugim istotnym akcentem na tej płaszczyźnie jest zaś rodzaj, a także jakość zastosowanych składników utrwalających i wzmacniających. Wiele osób błędnie zakłada, że akronim FL. OZ. (czyli nic innego, jak Fluid Ounce) ma związek z tym, jak trwały będzie dany zapach. Niektórzy są zdania, że im wyższa liczba, tym dany perfum jest bardziej intensywny i zarazem trwały. Nic z tych rzeczy. W końcu ten akronim definiuje jedynie objętość danego produktu. Jeśli chcesz poznać więcej faktów, to warto dokładnie przeczytać wpis ze strony online https://www.super-drogeria.pl/pl/blog/jaki-typ-perfum-jest-najtrwalszy-wyjasniamy-1681743326.html.

Co zatem jest najbardziej intensywne? Chcesz zdecydować się na takie właśnie perfumy? Warto zaznaczyć, że zdecydowana większość osób myśli, że używa perfum, chociaż tak nie jest. Zazwyczaj Polacy korzystają z takich rozwiązań, jak wody toaletowe lub perfumowane. To nic złego! W końcu są to relatywnie tanie produkty, które i tak są dobrej jakości. Jeśli jednak mowa o perfumach z prawdziwego zdarzenia, to są nimi jedynie takie produkty, których wartość substancji zapachowych kształtuje się w przedziale od 30% do nawet 40% (rozpuszczonych w odpowiedniej zawartości alkoholu). Nie da się ukryć, że największa intensywność przekłada się na kwestie finansowe. W razie czego można jednak swobodnie zdecydować się na wody toaletowe lub wody perfumowane, które są wybierane przez kobiety i facetów. Takie produkty też gwarantują jakość, a przy okazji są o wiele tańsze od klasycznych perfum.