Obozy młodzieżowe to fantastyczny pomysł na spędzenie aktywnie wakacji. Dobrze jest zatem poznać, jakie obozy są organizowane przez https://www.kogis.pl/obozy na czas wakacyjny.
W jakich miejscach są organizowane obozy wakacyjne?
Przede wszystkim są to takie miejsca jak:
– Darłówko,
– nad jeziorem Drawsko,
– w Czaplinku,
– nadmorskie Łazy,
– na Kaszubach,
– Mielno,
– Ostrzyce (nad jeziorem).
Dzięki temu, że jest tyle różnych miejsc, to każdy może wybrać fantastyczny obóz, który będzie dopasowany również pod względem ulubionej miejscowości.
Jakie aktywności czekają na dzieci na obozach?
Dzieci w trakcie obozów będą spędzać czas niesamowicie aktywnie, przez co nie będą mieć czasu na telefony i Internet. Między innymi zaplanowane są takie atrakcje jak: gry towarzyskie, ruch na świeżym powietrzu (rowery, bieganie, kijki), pływanie w jeziorze lub w morzu pod okiem ratownika, piłka plażowa i wodna, przeciąganie liny.
Należy też dodać, że oprócz aktywności sportowych dzieci będą rozwijać swoją kreatywność poprzez różnego rodzaju malunki artystyczne, które będą wykonywane przy użyciu różnych materiałów plastycznych. Dlatego też dzieci będą mogły rozwijać wszystkie swoje zdolności w różnych dziedzinach.
Jak długo trwa młodzieżowy obóz letni?
Obozy najczęściej są podzielone na turnusy, które zawierają w sobie siedem lub dziesięć noclegów. Jest to idealny czas na to, by dzieci i młodzież mogła się wzajemnie poznać. W tym czasie dzieci miały przeprowadzone różne aktywności, które pozwolą się im rozwijać i dzięki temu nie będą też myślały o tęsknocie za domem i rodzicami.
Kto może pojechać na obóz letni?
Letnie obozy są przeznaczone zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Co więcej, to można na nie jeździć już od siódmego roku życia do ukończenia osiemnastu lat. Warto też dodać, że wiele dzieci jeździ na tego rodzaju obozy co roku, dzięki czemu zna się już z większością uczestników i z chęcią spędza tam czas. Grupy są podzielone wiekowo, co sprawia, że młodsze dzieci nie będą połączone z osobami w wieku piętnastu czy osiemnastu lat. Jest to idealne rozwiązanie, ponieważ dzieci w każdym wieku mają inne zainteresowania i potrzeby, a taki podział pozwala na to, aby każdy uczestnik mógł rozwijać się na równi z innymi dziećmi, które są na obozie.
Jak dowieźć dziecko na obóz?
Są dwie możliwości dowiezienia dziecka na obóz, gdyż można je przywieźć swoim własnym samochodem lub zapisać na dojazd kolonijny. Należy jednak pamiętać, że dojazd kolonijny odbywa się w zależności od tego, w jakim miejscu znajduje się obóz. Wówczas dzieci mogą pojechać pociągiem, autokarem lub busem.
Dobrze jest pamiętać, by dziecko przed wyjazdem miało spakowane wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Należy też poinformować opiekuna o każdej nietolerancji żywieniowej dziecka, gdyż ma to ogromne znaczenie w trakcie posiłków, które dzieci będą spożywały na obozie. Co ważne, to każdy rodzic jest na bieżąco informowany w razie potrzeby czy nagłego wypadku. Opiekunowie czuwają nad dziećmi całą dobę, gdyż na jedną grupę dzieci przypada przynajmniej dwoje opiekunów.