Nie ulega wątpliwości, że liczne choroby płuc atakują coraz większą grupę społeczeństwa. Wyjątkiem w tej kwestii nie jest Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc, która zajmuje już czwarte miejsce na liście najczęstszych przyczyn zgonów (w latach dziewięćdziesiątych było to miejsce szóste!). W związku z tym lekarze dwoją się i troją, by wprowadzać w obieg skuteczne leki i terapie, mogące zatrzymać ten przerażający proces. To właśnie dlatego w tym artykule omówimy najnowsze leki na POChP i ich działanie. Jeśli zatem jesteś zainteresowany wskazaną przez nas chorobą płuc (a może sam na nią cierpisz?), z pewnością zaciekawi Cię poniższa treść. Serdecznie zapraszamy do lektury!
Czym jest Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc?
Aby jednak móc rzetelnie omówić wskazane powyżej zagadnienie, najpierw musimy określić, czym właściwie jest Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc. Otóż jest to nic innego, jak dolegliwość płucna o charakterze ciągłym, której efektem jest obturacja – czyli zwężenie się oskrzeli i górnych dróg oddechowych. Jak zostało wyżej wskazane, POChP znajduje się obecnie na czwartym miejscu na liście najczęstszych przyczyn zgonów, a wszystko wskazuje na to, że niebawem zajmie pozycję trzecią. W związku z tym Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc została określona chorobą cywilizacyjną. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie https://oddychajmy.pl/.
Czy POChP jest wyleczalne?
Dobrze – wiesz już, czym jest Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc. Najwyższy czas zająć się tematem właściwym dla tego artykułu, a więc: „najnowsze leki na POChP”. Na wstępie musimy jednak zaznaczyć, że wskazana przez nas jednostka chorobowa jest nieuleczalna. W praktyce oznacza to, że w chwili obecnej nie istnieje możliwość całkowitego „wyplewienia” jej z organizmu. Warto jednak dodać, że w większości przypadków osób cierpiących na Przewlekłą Obturacyjną Chorobę Płuc doskonale sprawdza się leczenie objawowe. Jednak na czym ono polega? Badania wskazują, że zmiana dotychczasowego trybu życia uzupełniona o najnowsze leki na POChP może zdziałać cuda! Jeśli zatem jesteś zainteresowany wskazanym zagadnieniem, przejdź do dalszej części artykułu.
Jak leczyć POChP? – Zalecenia i wskazania
Jak zostało wyżej wspomniane, Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc jest nieuleczalna. Jeśli jednak cierpisz na wskazaną dolegliwość, powinieneś zapoznać się z listą przygotowanych przez nas porad. Dzięki nim odzyskasz nie tylko komfort fizyczny, ale także psychiczny, a to nie jest bez znaczenia!
- Zmiana trybu życia – Czyli pozbycie się wszystkiego, co może nam szkodzić. Mówimy tu oczywiście o takich zmianach, jak: rzucenie palenia (aż 90% spośród wszystkich pacjentów cierpiących na POChP to palacze!), wdrożenie lekkich aktywności fizycznych (takich jak, na przykład, spacery) oraz zrezygnowanie z niezdrowej, tłustej diety.
- Najnowsze leki na POChP – Zastosowanie się do powyższych porad daje gwarancję poprawy Twojego samopoczucia. Jeśli jednak dodatkowo wprowadzisz w życie leki na POChP, możesz być pewien, że Twój stan zdrowia również znacząco się polepszy!
Jeśli zatem wiesz, że Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc może dotyczyć właśnie Ciebie, koniecznie wejdź na stronę Oddychajmy i zrób test oceny ryzyka, który pomoże Ci rozwiać wszelkie wątpliwości: https://oddychajmy.pl/test-oceny-ryzyka-pochp/.
Mam podejrzenie POChP!
Jeśli po odpowiedzi na cztery krótkie pytania okazało się, że Twoje podejrzenie POChP jest zasadne, powinieneś jak najszybciej skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym. Pamiętaj, że Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc jest nieuleczalna, a to oznacza, że jej szybkie wykrycie daje większą gwarancję na pozytywne skutki leczenia. Lekarz z całą pewnością skieruje Cię na szereg badań, które nie pozostawią wątpliwości co do stanu Twoich płuc. Podejrzewamy, że w pierwszej kolejności będzie to spirometria, czyli podstawowe badanie płuc, mające na celu wykazanie ich objętości i pojemności. O tym, jak wygląda badanie spirometrem, przeczytasz w poniższej części artykułu.
Obturacja – Spirometria
Spirometria to badanie płuc polegające na oddychaniu. W trakcie przeprowadzania takowej sesji lekarz (lub osoba upoważniona do zrealizowania badania) kieruje pacjentem tak, by ten wdychał i wydychał powietrze w określony sposób. To właśnie dlatego tak ważne jest, by na spirometrię ubrać się jak najbardziej komfortowo. Co mamy przez to na myśli? Twoje ubranie powinno być luźne i przewiewne – powinno umożliwić Ci oddychanie bez większego problemu.
Podsumowanie
Jak widzisz nawet najnowsze leki na POChP nie mają prawa zadziałać, jeśli pacjent nie będzie w stanie zrezygnować ze szkodzących mu substancji. Niestety – badania wskazują, że znaczna część palaczy nawet po postawieniu diagnozy nie daje rady pozbyć się nałogu. Warto jednak pamiętać, że Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc to poważna dolegliwość, która, nieleczona, może doprowadzić do naprawdę katastrofalnych skutków. Weź sprawy w swoje ręce i zadbaj o swoje zdrowie jeszcze dziś!