Psycholog, pierwsza pomoc w życiowych rozterkach 

Na dźwięk słowa psycholog najczęściej się wzdrygamy, a w szczególności kiedy ktoś powie nam, że dobrze byłoby skorzystać z pomocy psychologa. Dlaczego tak się dzieje?

Ponieważ wydaje nam się, że psycholog to lekarz dla ludzi cierpiących na choroby psychiczne. Tu właśnie tkwi błąd naszego rozumowania. Kim więc jest psycholog? Na pewno nie kimś strasznym, lecz osobą do której  może zwrócić się tak naprawdę każdy z nas. Jeśli nie potrafimy poradzić sobie ze swoimi emocjami czy problemami rodzinnymi lub zawodowymi to właśnie dobry powód aby skorzystać z tego typu pomocy. Psycholog jest przede wszystkim osobom bezstronną, która wysłucha, doradzi i co najważniejsze nie rzuci nam złośliwych docinek. Takie wizyty są zalecane również osobom cierpiącym z powodu depresji, zaburzeń osobowości czy nerwic. Odpowiednio dobrana i prowadzona rzetelnie psychoterapia może czynić cuda.
Chcąc otrzymać odpowiednią pomoc najpierw należy umówić się na konsultacje psychologiczną. Można zrobić to telefonicznie lub osobiście w gabinecie psychologicznym. Tego typu gabinety są dostępne we wszystkich dobrze znanych nam miastach. Jednym z takich miast są Katowice.
Konsultacja psychologiczna ma przede wszystkim na celu zapoznanie się z problemami i ustalenie odpowiedniej formy dalszej pomocy psychologicznej. Oczywiście taka forma pomocy powinna być w miarę wszelkich możliwości najskuteczniejsza dla każdego kto tego wsparcie potrzebuje.
Nie bójmy się mówić o swoich problemach. Psycholog jest osobą, dla której główną wartością jest dobro drugiego człowieka. Działalność psychologa ma na celu przede wszystkim niesienie pomocy każdego kto jej potrzebuje. Pomaga to nie tylko w rozwiązywaniu trudności życiowych. Tym sposobem ulepszymy kontakty międzyludzkie, wybrniemy z problemów a także znacznie poprawimy jakość swojego życia. Pamiętajmy, że każdy psycholog posiada odpowiednie kwalifikacje, tak więc możemy liczyć na dobrą, fachową pomoc i nie obawiać się, że to o czym rozmawiamy podczas spotkań ujrzy światło dzienne.

Polecam http://gabinet-psycholog.pl/oferta/