Rejs po Bałtyku, czyli świetny pomysł na udane wakacje. 

Planujesz wakacje nad morzem, ale jeszcze nie wiesz jak zagospodarować wolny czas? Dobrą alternatywą na zabicie nudy są rejsy po morzu bałtyckim. Taki rejs jest nie tylko niesamowitą przygodą. Jeśli już wcześniej pływaliśmy, można doskonalić swoje umiejętności żeglarskie, jeśli nie warto mimo wszystko wypłynąć w morze a przy tym poznać wiele nowych zakątków.

Żeglarstwo jest nie tylko sportem. To także świetny sposób na spędzanie wolnego czasu, szczególnie polecany każdemu, kto chce nabrać dystansu do wielu spraw, odpocząć pd nużącej rutynowej pracy lub szarej codzienności.

Wiele agencji żeglarskich oferuje kilkudniowe rejsy po Bałtyku. W cenę takiego rejsu jest wliczane wyżywienie, opłaty portowe, świeża pościel, oraz sztormiaki. Cena uzależniona jest oczywiście od długości trasy a także czasy trwania takiego rejsu. Niekiedy zdarzają się niewygody, niewyspanie lub zła pogoda ale przy tym także mnóstwo świetnych wspomnień! 🙂

Przykładowo rejs szkoleniowo rekreacyjny trwający osiem dni to koszt 700 zł za osobę. Trasa która według planu zostanie pokonana prowadzi z Gdańska do Łeby a następnymi punktami rejsu są Hel, Jastarnia oraz Władysławowo. Jeśli chcemy wypłynąć dalej, wiąże się to rzecz jasna z dodatkowymi kosztami. Np. rejs, jak w poprzednim przypadku ośmiodniowy, po trasie Świnoujście-Kopenhaga-Borholm-Christianso-Świnoujście to niekiedy już koszt 1560 zł od osoby. Wiele agencji żeglarskich zapewnia rejsy, w które możemy wypływać całymi rodzinami. Jest to szczególnie interesujący sposób spędzania czasu dla dzieci i młodzieży.

Jeśli chcesz wygrzewać się na plaży, to oczywiście Twój wybór. Pamiętaj jednak, że w tym czasie możesz przeżyć niezwykłą i niepowtarzalną przygodę życia. Rejsy można odbywać nie tylko statkiem, ale również promem lub jachtem. Planując tego typu wycieczkę, warto już wcześniej zapoznać się z trasą jaką oferuje nam dana agencja. Dobrze jest także zarezerwować dogodny termin z większym wyprzedzeniem. Dla każdego miłośnika morskiego życia znajdzie się odpowiedni sposób spędzenia wolnego czasu!