Rowery miejskie, ekologiczna alternatywa komunikacji miejskiej.

Mieszkając w mieście często narzekamy za zanieczyszczone powietrze, hałas, czy zatłoczone ulice. przemieszczając się komunikacją miejską lub samochodem często zdarza się w godzinach szczytu utknąć w korkach. Czy możemy jakoś na to zaradzić? Oczywiście że tak! Alternatywą do komunikacji miejskiej są… rowery miejskie. Wiele z nich umożliwia codzienną wygodną jazdę w warunkach miejskich. Decydując się na zakup tego typu roweru przede wszystkim unikniemy zatłoczonych miejskich ulic. Sieć ścieżek rowerowych w miastach prężnie się rozbudowuje, korzystając z nich, zawsze i wszędzie zdążymy na czas.

Codzienna jazda na rowerze świetnie wpływa także na naszą kondycje fizyczną oraz samopoczucie. Jazda na rowerze to przecież sport, a jak wiemy sport to zdrowie. Dzięki regularnej aktywności fizycznej budujemy silne mięśnie, a w organizm produkuje więcej endorfin. Wybierając rower, możesz uniknąć także wielu chorób cywilizacyjnych związanych z brakiem ruchu, są to miedzy innymi otyłość, cukrzyca, żylaki, choroby kręgosłupa.
Czy wiesz, że wybierając rower zamiast samochodu aby dotrzeć do pracy, przyczyniasz się do zmniejszenia się efektu cieplarnianego? Samochody i autobusu spalając paliwo emitują do środowiska dwutlenek węgla. Powoduje on niszczenie warstwy ozonowej przez co powstaje wspomniany efekt cieplarniany.

Hałas… Tramwaje, autobusy, samochody.. wszędzie obecny hałas. Rower nie hałasuje, a przy tym posiada niewielkie wymagania przestrzenne, co za tym idzie świetnie sprawdza się w mieście. Jadąc na rowerze zmieścimy się wszędzie, przed wieloma miejscami pracy utworzone są specjalne miejsca gdzie możemy zostawić swój pojazd. Można je spotkać również przed sklepami.
Rower miejski to także elegancja i dobry styl. Wiele sklepów posiadających w sprzedaży rowery ma w swojej ofercie pojazdy w fantastycznych wzorach i kolorach. Wybierając taki kompaktowy rower wyglądamy po prostu dobrze na tle krajobrazu miejskiego.
Wiele miast dąży do tego, by zamieniać komunikacje miejską na miejskie rowery. Pamiętajmy, że to działanie mające na celu nie tylko dbałość o środowisko ale i o nasz komfort i nasze zdrowie.