Seans komedii na poprawę humoru

Jesienne i zimowe długie wieczory, słota, szybko zapadająca ciemność – to wszystko raczej nie sprzyja dobremu humorowi. Są osoby, które szczególnie dotkliwie odczuwają zmiany nastroju kiedy nadchodzi ta część roku. To właśnie one muszą podejmować szczególnie dużo wysiłku, aby utrzymać stosunkowo dobry humor w tym okresie i nie popaść w depresję sezonową. Co najczęściej wybierają na poprawę humoru?

Wszelkie ankiety i badania internetowe pokazują, że u wielu osób są to po pierwsze słodycze, np. bijąca rekordy w odpowiedziach czekolada, albo też spotkania ze znajomymi, a poza tym – oglądanie śmiesznych, podnoszących na duchu filmów. To ostatnie rozwiązanie jest najmniej kaloryczne i najłatwiej dostępne, jeśli weźmiemy pod uwagę kino Bytom, w którym dostępnych jest wiele promocji. Promocje dotyczą określonych grup, np. studentów czy dzieci, ale dla wszystkich są też dostępne w niektóre dni, np. poniedziałki. Niektórzy mają wręcz stałą tradycję chodzenia do kina w 'promocyjne’ dni.

Oglądanie komedii w kinie, bez konieczności długotrwałego oczekiwania na ich ściągnięcie, czy narzekania na transfer w serwisach typu vod  to rzeczywiście dobry pomysł na natychmiastową poprawę humoru. Wystarczy kilkanaście złotych, paczka znajomych i można urządzić sobie komediowy seans, który z pewnością nas rozweseli.

Śmiech to zdrowie

Badania pokazują, że śmiech potrafi nie tylko przegonić depresyjne nastroje, ale także, regularnie zażywany – wzmocnić naszą odporność, co tak cenne jest w sezonie zachorowań na grypę i inne nieprzyjemne choroby. Ponadto śmiech pobudza nasze mięśnie, pozwala skórze nabrać kolorytu i powoduje, że jesteśmy lepiej dotlenieni, głębiej oddychamy. Jeśli więc nie mamy ochoty na fizyczne ćwiczenia i wolimy spędzić wieczór siedząc, to wybierając komedie, dajemy sobie szansę na namiastkę gimnastyki dla naszego ciała. Jak widać oglądanie komedii i pozytywnych filmów wychodzi nam tylko na korzyść.

Co ciekawego ma w repertuarze kino Bytom na najbliższe dni? Hollywoodzcy producenci nie zawiedli, zapowiadanych jest wiele typowych filmów na poprawę humoru i dobry nastrój. Komedie romantyczne, zabawne filmy familijne, czy nawet komputerowe animacje, które od dłuższego czasu podbijają serca zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zwłaszcza jesienią pojawia się w kinach dużo takich filmów. O ile lato jest poniekąd sezonem ogórkowym, to już jesień i zima są zwykle pełne premier, które mają przyciągnąć ludzi przed ekrany. Niezależnie od preferencji i wieku każdy powinien wśród nich znaleźć coś dla siebie.

Przeczytaj więcej na podobny temat:

Zakupy Bytom miastem idealnym