Dentysta, na ratunek naszym zębom. 

Boli Cię ząb ale wizyty u dentysty unikasz jak ognia? Zupełnie nie potrzebnie. Mamy przecież XXI wiek, a gabinety stomatologiczne i sami stomatolodzy są coraz bardziej profesjonalni. Sprzęt który używany jest do leczenia naszych „perełek” również dąży do jak najlepszej jakości. Nie ma więc obawy przed „dentystą-sadystą”. Leczenie zębów w dużej ilości dostępnych gabinetów przebiega w przyjaznej i bezstresowej atmosferze.

Jakie usługi oferują gabinety dentystów?
Każdy gabinet ma opracowaną swoją własną ofertę. Przyjrzyjmy się jakie usługi świadczy jeden z gabinetów na terenie miasta Wrocław.
Przede wszystkim jest to leczenie uzębienia, od najmniej skomplikowanych zabiegów po leczenie en­do­don­tycz­ne czyli kanałowe. Leczenie kanałowe polega na oczyszczaniu wnętrza zęba z tkanek zmienionych w wyniku choroby, oraz wypełnieniu zęba na całej długości odpowiednim materiałem. Do leczenia zalicza się także pe­rio­don­to­lo­gia. Są to działania mające na celu leczenia chorób dziąseł i tkanek otaczających zęby.
Prócz tego wykonywane są zabiegi związane ze stomatologią zachowawczą (leczenie skutków próchnicy zębów), wybielaniem a także protetyką.
Jeśli więc ukruszy lub złamie nam się ząb, to żaden problem. Wystarczy umówić się na dogodny termin ze stomatologiem aby ten dopasował do naszego ubytku odpowiedni zamiennik. A co z implantami? W rozumieniu tego pojęcia poprzez dentystów mamy na myśli nowy korzeń zęba,który wstawia się w miejsce zęba usuniętego zarówno w przypadku wieloletniego braku jak i bezpośredniego usunięciu uzębienia.  Implanty zębów przeznaczone są dla każdego. Nie ma tu ograniczenia wiekowego, ponieważ nie są szkodliwe dla zdrowia.

Co jeszcze oferuje omawiany lekarz dentysta?
Miedzy innymi wybielanie zębów. Taki zabiegi owszem, są kosztowne ale jak wiemy uśmiech jest naszą wizytówką. Warto więc czasem poświęcić trochę środków finansowych aby poczuć się jak gwiazda prosto z Hollywood.

Nie bójmy się dentysty! To lekarz jak każdy inny, a to co robi ma nam przede wszystkim pomóc, nie zaszkodzić!