Hds, czyli przewóz oraz załadunek i rozładunek w pakiecie 

Czym jest HDS i do czego służy?

HDS w dosłownym tłumaczeniu to hydrauliczny dźwig samochodowy. Posiadanie takiego urządzenia umożliwia samodzielny załadunek i rozładunek pojazdu. Jeśli takiego sprzętu nie posiadamy, żaden problem. Wiele firm, między innymi na terenie miasta Kraków zapewnia usługi załadunku, przeładunku lub rozładunku właśnie z wykorzystaniem HDS-u.
Usługi w zakresie działań związanych z zastosowaniem HDS sprawdzają się szczególnie dobrze jeśli chodzi o załadunek, przewóz i rozładunek towarów ponadgabarytowych, a także transport maszyn, np wykorzystywanych w rolnictwie. Często przedsiębiorcy lub osoby prywatne korzystają z przewozów i rozładunku HDS kiedy trzeba przetransportować między innymi kontenery lub materiały budowlane.
Ramię, które odpowiada za przenoszenie ładunków nazywa się także żurawiem. Taki żuraw ma zazwyczaj nośność kilku ton. Dzięki temu można go zastosować także z przemyśle leśnym ( załadunek i rozładunek ściętych drzew), do transportu i rozładunku kontenerów morskich (czyli tych, które zwykle przewozi się statkami),
do rozładunku i przenoszenia materiałów budowlanych na paletach np. cegieł,kostki brukowej, pustaków, dachówek i tym podobnych materiałów. Co więcej przy pomocy HDS-u można przenosić ciężkie materiały budowlane na wyższe kondygnacje.

Aby skorzystać z usług świadczonych przez firmy transportowe posiadające samochody ciężarowe z HDS-ami warto przejrzeć strony internetowe, aby mieć rozeznanie która firma posiada największy zakres usług przede wszystkim w dobrej cenie.