Kurs tańca – odkryj w sobie nowe pasje 

-Chodźmy potańczyć!
-Niee, dzięki, poproś Olkę.
-No ale dlaczego? Taka fajna dziewczyna podpiera ściany zamiast się bawić?
-Bo wiesz.. ja nie umiem tańczyć..

Każdy, kto czyta ten artykuł zapewne teraz się uśmiechnie i wspomni ile razy usłyszał ten tekst na dyskotece czy na innych imprezach. To fakt, że wiele z nas nie umie tańczyć, inni po prostu nie mają do tego talentu, ale to nie powód by się wstydzić czy zniechęcać do tańca. Jak wiele miast, tak również Dąbrowa Górnicza stawia na rozwój i edukacje między innymi w dziedzinie tańca. Co za tym idzie organizowane są różnego rodzaju kursy tańca dla osób w każdym wieku. Na takie kursy może zapisać się każdy, kto pragnie nauczyć się tańca od podstaw, ale nie tylko. Ten kto miał już wcześniej do czynienia z tańcem również może doskonalić swój warsztat w czasie trwanie tego typu kursów.
W ofertach możemy przebierać i wybierać jak tylko chcemy. Oferowane są zajęcia dla par, jak również i dla tych którzy drugiej połowy nie posiadają. Zbliża się ważna rodzinna impreza a Ty potrafisz tylko przebierać nogami na boki? Dla dobrego instruktora to żaden problem. Wystarczy odrobina chęci i zapału do pracy, aby zachwycić wszystkich w okół. Taniec towarzyski, a może trochę egzotyki? Salsa, samba cha-cha a  może flamenco? Dla każdego znajdzie się odpowiedni kurs, a pod czujnym okiem instruktora można zrobić imponujące postępy, wystarczy tylko chcieć!
Wśród młodzieży dużą popularnością cieszą się zajęcia z tańca takiego jak hip hop, dancehall czy breakdance. Jeśli dziecko lub nastolatek chce uczestniczyć w takich zajęciach nie zabraniajmy mu. To super szansa na rozwijanie pasji i zainteresowań. Wiele osób szlifując podczas kursów tańca swój talent zaszło naprawdę daleko, tańcząc zawodowo a przy tym biorąc udział w licznych konkursach i zdobywając nagrody.
Nie wstydźmy się tego, że nie potrafimy tańczyć. Przecież właśnie po to organizuje się kursy tańca, a instruktorzy na pewno czerpią ogromna satysfakcję z każdej wyszkolonej owieczki. Nie warto się zniechęcać kiedy widzimy, że coś nam nie wychodzi. Trzeba czasu i zaangażowania aby praca przynosiła wymarzone efekty.