Skup złota czyli gdzie sprzedać, aby nie stracić.

Każdy szczerze przyzna, że w swym domu ma chociaż jedną rzecz wykonaną ze złota. Kolczyki, pierścionki, bransolety.. Niekiedy bywają to cenne rodzinne pamiątki innym razem prezenty.. Dobrze wiemy też, że niektórzy inwestują swe pieniądze właśnie w złoto, bo mają świadomość jak cenny jest to kruszec. No dobrze, ale jeśli pojawi się nagła, zupełnie niespodziewana sytuacja  wymagająca środków finansowych? Oczywiście w grę wchodzi pożyczka, jednak w takich sytuacjach wiele osób decyduje się na sprzedaż wartościowych rzeczy, między innymi tych złotych. Dokąd pójść by sprzedać takie kosztowności? Pierwsze na myśl nasuwają się lombardy. Warto jednak zrobić kilka kroków więcej aby nie stracić i udać się do skupu złota. Jak każde większe miasto takie skupy zapewniają również Katowice. Zapytacie zapewne w tym momencie dlaczego skup. Przede wszystkim w takim miejscu możemy sprzedać wszystko co jest wykonane ze złota to znaczy złote monety (kolekcjonerskie), sztabki złota, biżuterie, elementy zastawy stołowej czy inne tego typu przedmioty. Kolejną zaletą takie punktu jest fakt, że ludzie którzy tam pracują znają się na swej pracy, przez co gwarantowana jest rzetelna wycena rzeczy, które chcemy w danym momencie spieniężyć.

Pamiętajmy by pieniądze za kosztowności odebrać od razu!
Istnieje też opcja wymiany złotych przedmiotów na gotówkę w internetowych skupach złota. Zastanówmy się czy warto jednak zaufać tego typu skupom podczas gdy za rogiem mamy taki sam punkt.
Aby nie stracić warto udać się do kilku skupów (jeśli oczywiście w Twoim mieście jest ich większa ilość) i wybrać ten który oferuje nam najlepszą cenę. Przed finalną sprzedażą dobrze jest też przejrzeć cenniki, czyli konkretnie ile pieniędzy otrzymamy za jeden gram złota. Takie cenniki jak również oferty wielu stacjonarnych skupów złota są ogólnodostępne w internecie.