Obozy żeglarskie, czas na przygodę!

Każde dziecko marzy o niezapomnianych wakacjach. Jeśli Twoja pociecha jest już znudzona wyjazdami na kolonie, ale lubi obcować z nadmorską przyrodą, obóz żeglarski to świetna opcja. Posłanie dziecka na taki obóz żeglarski to nie tylko zapewnienie mu niezwykłych przygód. Pozwoli mu to również rozwijać nowe pasje i zainteresowania, a także zadba o jego kondycje nie tylko fizyczną. W czasie trwania takiego obozu instruktorzy i opiekunowie dokładają wszelkich starań aby uczestnik czuł się komfortowo. Prócz tego duży nacisk kładziony jest na to, by dziecko zdobywało żeglarską wiedzę, jednak nie z podręcznika! Jak wiadomo, poprzez zabawę można nauczyć się o wiele więcej niż czytając ścisłe książkowe regułki. Czego jeszcze może nauczyć taki obóz? Przede wszystkim działania w grupie, odpowiedzialności za powierzone zadania, a także dyscypliny.

Obozy żeglarskie są również dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu przez młodzież. Jeśli połączymy przyjemne z pożytecznym w czasie trwania takiego obozu nastolatek ma fantastyczną szanse rozwoju. Prócz tego po zakończeniu takiej przygody wraca się do domu z nowym bagażem cennych nowych doświadczeń. Jak zawsze w czasie trwania tego typu obozów nawiązuje się nowe znajomości. Bywa i tak, że niektóre na całe życie.

Odpoczynek należy się nie tylko dzieciom i młodzieży. Po całym roku nauki, ciężkich zaliczeń i sesji, na obozy żeglarskie chętnie wybierają się także studenci. Oczywiście najlepiej wypoczywa się w gronie najbliższych towarzyszy, jest to więc świetna okazja aby jeszcze bardziej się zintegrować.

Co trzeba zabrać ze sobą na obóz żeglarski?
Oczywiście dokument tożsamości, np legitymacje szkolną lub studencką. Sztormiak, śpiwór, sportowe obuwie, odzież chroniącą przed wiatrem, trochę cieplejszych rzeczy na chłodniejsze dni lub wieczory. Dobrze jest mieć także okulary przeciwsłoneczne, olejek do opalania, a także coś na uporczywe komary.
Obozy żeglarskie często organizowane są na Mazurach, w krainie jezior a tam jak wiadomo komarów w brud 😉