Palenisko ogrodowe

Lato się zbliża więc każdy zastanawia się nad chwilami relaksu przy dźwiękach palonego drzewa i zajadaniu się smakołykami z grilla, tak jest również w moim przypadku i zdecydowałem się na zakup paleniska ogrodowego takiego które z jednej strony będzie dosyć duże a z drugiej nie straci na wyglądzie i nie oszpeci mojego ogrodu.  Przeglądając oferty różnych producentów nie byłem zbytnio zachwycony bo albo palenisko było za małe albo wykonanie przypominało jakiś tani wyrób z krajów gdzie ludzie mają małe rączki. Moje wymagania były dosyć wygórowane bo potrzebowałem paleniska z bardzo dużym rusztem i najlepiej żeby był podwieszany na łańcuchach.

Okazało się że wszystko czego potrzebuje daje mi palenisko Wiesio, na początku byłem trochę sceptycznie nastawiony bo znalazłem to w Internecie i nie mogłem dotknąć czy też wypróbować jak wszystko działa. No ale kto nie ryzykuje ten nie ma, przemyślałem wszystko i zamówiłem. Poniesione koszty  to 340zł i jestem bardzo miło zaskoczony, do całego zestawu dołączana została instrukcja co trochę ułatwiło montaż wszystkich elementów a było trochę do składania bo palenisko jest naprawdę duże, ale właśnie tego potrzebowałem. Wybrałem miejsce w ogrodzie i zabrałem się za montaż, zajęło mi to około 15 minut, pogoda dopisywała więc od razu rozpaliłem by wszystko sprawdzić. Misa do której wsadzamy drzewo jest wykonana z grubej stali która jest odporna tak jak inne elementy paleniska na warunki atmosferyczne. Najbardziej jestem zadowolony z wielkiego rusztu którego średnica to 100cm jest podwieszony na łańcuchu więc mamy możliwość regulowania wysokości bo przecież nie każdy lubi wszystko zwęglone. Polecam jak najbardziej to palenisko bo spełnia zadania nawet tych najbardziej wymagających i chcących mieć naprawdę duży sprzęt.

Nie powiedziałem chyba najważniejszego co na pewno może skłonić nie jedną osobę do zakupu, produkt jest wykonany ręcznie przez wyspecjalizowane osoby więc nie ma tutaj mowy o jakiś marketowych masówkach. Jesteśmy pewni wymiarów jak i materiału z którego jest to zrobione, w specyfikacji napisano krótko i na temat wysokość paleniska dwa metry i tyle właśnie ma, nie mniej i nie więcej. Zadbano tutaj o najważniejsze szczegóły między innymi misa na drewno jest usytuowana na nóżkach z tak zwanymi grotami co daje nam możliwość ustawienia jej na każdym podłożu bez obawy że może nam się coś wywrócić i zniszczyć piękną zieleń naszego ogrodu. Jeżeli stawiasz na jakość i styl wybierz to palenisko a na pewno będziesz wyróżniał się z tłumu.

Zobacz więcej – http://www.improdukcja.pl/paleniska-ogrodowe/