Portfele skórzane – kupuj mądrze prezenty świąteczne.

Czas wielkich zakupów.

Wielkimi krokami zbliżamy się do najbardziej konsumpcyjnego okresu w roku – do czasu Bożego Narodzenia. Na zakupy świąteczne w 2017 roku przeciętna polska rodzina wydała 850 zł. Ten magiczny czas skłania do rozrzutności. Klienci kupują lepsze jakościowo produkty, a przez to droższe. Dużą część świątecznego budżetu stanowią prezenty. Wiele osób kupuje podarunki przed samą Wigilią, co niestety sprawia, że często są mniej przemyślane i droższe niż mogłyby być. Jeżeli na głowie mamy do załatwienia sto różnych spraw związanych ze Świętami, a dodatkowo czas płynie nieubłaganie, zdarza nam się kupić w prezencie tak zwane „cokolwiek”.

Jaki prezent świąteczny kupić.

Od lat na listach zakupów prezentowych dla dorosłych królują: książki, kosmetyki i perfumy. Nie są to jednak obecnie prezenty oryginalne. Poza tym, aby dobrze wybrać tego typu prezent, musimy doskonale znać gust osoby, którą chcemy obdarować. Może już czas pomyśleć o czymś nowym? Dobrym pomysłem może być dobrej jakości, drobna galanteria skórzana: paski, rękawiczki, czy portfele skórzane. Tego typu prezent jest oryginalny, reprezentatywny i elegancki. Nie musimy też zbytnio przejmować się tym, że taki element nie będzie pasował do reszty garderoby obdarowanego. Takie małe dodatki nie muszą pasować do stroju, wręcz dobrze jeśli się wyróżniają kolorem lub wzorem – dodają smaku całej stylizacji.

Jeżeli szukamy prezentu dla młodej kobiety możemy trochę poszaleć z kolorystyką. Może czerwony – kolor Świąt? Albo żółty – trochę słońca w środku zimy? Jeśli jednak szukamy prezentu dla Pana lub statecznej osoby wybierzmy czerń lub brąz.

Jak mądrze kupić prezent świąteczny.

Aby nie przepłacić i nie dać się porwać świątecznej gorączce zakupowej dobrze jest kupić prezenty wcześniej. O ile wcześniej? W zasadzie jeśli mamy taką możliwość podarunki można kupować przez cały rok. Problem w tym, że jeżeli kupimy prezent w styczniu musimy go na tyle dobrze schować, żeby nikt go nie znalazł do grudnia i żebyśmy… sami o nim nie zapomnieli. Kuszące może być również wręczenie takiego prezentu z okazji innej uroczystości np.urodzin. Dlatego najbezpieczniej jest zacząć kupować prezenty świąteczne w okresie nadejścia pierwszych chłodów. Mamy wówczas więcej czasu na przeszukiwanie sklepów internetowych i buszowanie po sklepach. Jesień nie jest co prawda czasem największych wyprzedaży w roku, ale możemy natknąć się na wiele promocji tzw. mid-season (w środku sezonu).

Warto pamiętać również o rabatach, z których możemy skorzystać w tzw. czarny piątek (czyli w czwarty z kolei piątek listopada).

Przeczytaj więcej:
Szycie portfela takiego jak potrzebujesz – na zamówienie
Magia ręcznie szytego portfela, czyli dlaczego warto wybrać produkt według własnej specyfikacji?
Portfel szyty specjalnie dla ciebie – taniej niż myślisz!