Rusztowania Warszawskie

Bardzo popularne na rynku rusztowania budowlane. Mają szerokie zastosowanie, można je zmontować wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Są wykorzystywane do prac malarskich, tynkarskich, murarskich, spawalniczych i wielu innych. Często jest wybierane przez przedsiębiorstwa budowlane właśnie ze względu na szeroką gamę zastosowań.
Jakie są zalety rusztowań Warszawskich?
– prosty montaż – szybka możliwośc złożenia i rozłożenia konstrukcji
– lekkie – może je przenosić jeden pracownik, co jest wygodne, można szybko je demontować i przenosić w inne miejsce
– montaż na kołach, dzięki czemu rusztowanie można swobodnie przesuwać
– może być rusztowaniem pomocniczym
– można korzystać w pomieszczaniach
– można je przewozić w samochodach osobowych
Jakie są wady rusztowania Warszawskiego:
– stosowane tylko na niskich wysokościach
– mało rozbudowana konstrukcja
– maksymalna wysokość tylko 5 metrów
– niebezpieczna konstrukcja
– mało certyfikatów bezpieczeństwa
– zagrożenie dla życia pracowników
Jak montować?
Rusztowania warszawskie budowane są z ram, które są spawane ze stalowych rur. Konstrukcja jest lekka i można łatwo przenosić jej wszystkie elementy. Moduły można dowolnie ze sobą łączyć. Podesty to zwykłe deski, które są połączone listwami. Brak dodatkowych elementów co jest plusem, ponieważ w łatwy sposób można konstrukcję zdemontować. Rusztowania mogą mieć wysokość 8 metrów. Prosty montaż, który nie sprawi nikomu żadnych trudności.
Jaka jest cena rusztowania warszawskiego?
Rusztowania warszawskie to jedne z najtańszych, które są dostępne na rynku. Niska cena jest powiązana z prostą i niewymagającą żadnych dodatkowych manewrów konstrukcją. Niestety ma to wpływ na niskie bezpieczeństwo tego rusztowania.
Rusztowania warszawskie stosuje się przy pracach na niskich wysokościach. Odpowiedni montaż gwarantuje możliwość używania przez kilka długich lat. Są ekonomiczne, ale ze względów bezpieczeństwa osób pracujących na nich, należy wszystko wykonywać ostrożnie. Pracownicy muszą skupić się w duży stopniu na zasadach BHP. Rusztowania mają przestarzały model, ale niska cena przyciąga wielu klientów.

Więcej informacji : Rusztowania aluminiowe