Złoto – zastosowanie

Złoto to metal szlachetny, który od wieków towarzyszy ludziom w życiu codziennym. Ma zastosowanie inwestycyjno-lokacyjne, ale także wiele innych zastosowań. Ma właściwości, które są wykorzystywane w wielu gałęziach gospodarki, np: elektronice, medycynie, nanotchnologii, przemyśle jubilerskim, kosmicznym czy inżynierii.
Właściwości złota:
Złoto jest bardzo odporne na korozję, doskonale przewodzi prąd, jest plastyczne i ciągliwe, przewodzi ciepło. Wszystkie te właściwości sprawiają, że jest wykorzystywane w produkcji komputerów, telefonów, komórek, sprzętów AGD. Przewodnictwo prądu, które złoto wykazuje w duży sposób sprawia, że jest stosowane ono w tworzeniu styków w układach elektrycznych.
Stopy złota wykorzystuje się w stomatologii, złoto koloidalne wykorzystuje się do różnych badań medycznych, biologicznych i przy technologii materiałowej. Naukowcy używają w ostatnich latach złota przy terapii przeciwko rakowi. Najnowsze badania pokazują, że może to być przełom w terapiach jakiego od dłuższego czasu nie było. Warto więc próbować.
Złoto odbija promieniowanie podczerwieni dzięki czemu ma właściwości antykorozyjne i sprawdza się w eksploracji kosmicznej. Jego cienkie warstwy na wyposażeniu kosmicznym chronią sprzęt przed promieniowaniem słonecznym.
Złoto ma także zastosowanie w przemyśle jubilerskim. Jest to w sumie jego główne zastosowanie. 50 % populacji zamawia złoto właśnie w postaci biżuterii. Piękne pierścionki, kolczyki, naszyjniki, bransoletki. Wszystko produkowane z wysokiej jakości złota, tylko po to aby zadowolić jego wielbicieli.
Złoto ma bardzo szerokie zastosowanie i jest nanie wysoki popyt. Złoto jest zabezpieczeniem przed inflacją, recesją i kryzysem walutowym. Złoto zawsze będzie popularne, dlatego jego wartość nigdy nie zmaleje, a będzie wręcz cały czas rosła. Wzrost ceny jednostajnie zwiększa jego atrakcyjność na rynku, przez co inwestycje w złoto cały czas są na topie. Złoto jest bardzo drogim produktem i to chyba nigdy się nie zmieni.

Źródło – skup metali szlachetnych