Gdzie przyjmuje dobry notariusz – Katowice

Notariusz, jak każda osoba zaufania publicznego, powinna przede wszystkim być sumienna i uczciwa w swojej pracy. Dlatego też zanim wybierzemy konkretną kancelarię notarialną, powinniśmy coś dowiedzieć się o tych kancelariach i ich pracownikach, którzy działają w naszej okolicy. Dzisiaj sprawdzimy jak znaleźć dobrego notariusza, który nie tylko nie będzie przesadnie drogi, ale też umożliwi nam bezpieczne i profesjonalne załatwienie naszych spraw.

Zacznijmy od kwestii wynagrodzeń. Otóż notariusze nie pobierają opłat za konkretne czynności na podstawie swoich widzimisię. Istnieje specjalna tabela opłat, tak zwana taksa notarialna, która mówi ile urzędnik powinien pobrać od nas pieniędzy za konkretną działalność. Nie powinniśmy się więc denerwować, gdy cena jest wysoka, ponieważ taką zaproponowałbym nam każdy inny notariusz. Katowice, jak każde wielkie miasto, posiadają jednak całe mnóstwo biur notarialnych i to stwarza nam pewne możliwości szukania nieco tańszych usług. Takie owszem można znaleźć, ale musimy zapamiętać, że ceny nie będą różnić się diametralnie. To może być oszczędność najwyżej kilku, kilkunastu procent ceny i nie więcej. Inaczej notariusz nie miałby z czego utrzymywać własnego biura, ponieważ lwia część pobieranej taksy jest odprowadzana do budżetu państwa.

Kolejna sprawa to wybór samej kancelarii notarialnej. Nie zawsze notariusze wzbudzają nasze zaufanie, a nie chodzi przecież o to, byśmy w czasie załatwiania swoich spraw cały czas mieli z tyłu głowy, że może się coś złego wydarzyć, na przykład nasze poufne dokumenty bądź dane ujrzą światło dzienne. Tutaj też na szczęście nie ma żadnych problemów, bo w dzisiejszym świecie istnieje internet, a w nim jest cała masa opinii na temat każdego biura notarialnego. Nie ma więc opcji, by przez skomplikowany system ocen i opinii przeniknął żaden nieuczciwy notariusz Katowice posiadają całe mnóstwo biur notarialnych, które cieszą się wyjątkowo dobrą opinią i jeśli tylko poświęcimy trochę czasu, to bez problemu takie znajdziemy. Nie musimy nawet odchodzić od komputera. Jeżeli nie lubimy korzystać z nowinek technicznych, zawsze możemy też zapytać wśród znajomych bądź rodziny, na pewno polecą nam kogoś, do kogo warto się zgłosić w naszym mieście.

Słowem podsumowania, wybierając się do notariusza musimy pamiętać przede wszystkim o tym, by nie oburzać się jeśli usłyszymy dużą kwotę do zapłaty. Sam urzędnik nie ma wielkiej możliwości manipulacji kwotami, wszystko jest z góry narzucone. Natomiast uczciwą kancelarię notarialną, w której będziemy się czuli bezpiecznie, bez problemu znajdziemy korzystać z opinii innych klientów.

Na ten temat napisano również na: http://www.redear.eu/katowice-jak-wybrac-notariusza