Odzież markowa synonimem stylu?

Śledzenie najnowszych trendów nie jest niczym nowym, już nasze mamy oraz babcie z uwagą śledziły, co się dzieje na Zachodzie, żeby być na bieżąco z modą. Kiedyś oczywiście nie było dostępu do zagranicznej odzieży, nie mówiąc o takiej z okładem pism i pokazów mody. Wtedy trzeba było kombinować – szyć i przerabiać to, co się miało. Umiejętność szycia była w tamtych czasach powszechniejsza niż dzisiaj, więc nie sprawiało to aż takiego problemu jak możemy to sobie dzisiaj wyobrażać, co nie znaczy, że nie wymagało sporo pracy i kreatywności.

Dzisiaj wieszaki uginają się pod ciężarem coraz to nowszych, bardziej kolorowych i odważnych ubrań inspirowanych trendami z wybiegów, a jednak idąc ulicą, ile osób można uznać za ubrane stylowo? Nie są to jakieś szczególne tłumy. Wynika to z tego, że sama tylko odzież markowa nie uczyni z nikogo ikony mody. Owszem, może bardzo pomóc, ponieważ co by nie mówić, markowe ubrania zwykle charakteryzują się dobrą jakością i ciekawą formą. Styl to jednak coś więcej niż założenie na siebie ładnych ubrań najlepszych marek. Styl, to coś, co kształtuje się latami, w czasie których odkrywa się samych siebie, swoje pasje i osobowość. Bo właśnie tym styl powinien być – przedłużeniem nas samych, podkreśleniem naszej urody, sylwetki, ale też charakteru i poglądów. Osoby stylowe to te, na które patrzy się z myślą, że noszą ubrania jakby były ich drugą skórą i tym właśnie dla nich są. Ludzie ci nie przebierają się w kreacje znanych marek, oni używają markowej odzieży jako dopełnienia, żeby podkreślić siebie.
Tutaj pojawia się pytanie – w jaki sposób kształtować swój styl? Skąd wiedzieć, że nasz wybór jest naprawdę nasz własny i nie wpłynęły na nas żadne modowe trendy? Chyba tylko my sami możemy sobie odpowiedzieć na te pytania. Przede wszystkim możemy jednak obserwować i zwracać uwagę na drobne szczegóły odnośnie tego, co mamy na sobie – na to czy czujemy się komfortowo, czy podoba nam się jak coś na nas leży, czy koszula, którą na sobie mamy ma nasz ulubiony odcień itd. W ten sposób powoli, krok po kroku będziemy budować nasz styl.