Solarium, czyli jasne i ciemne strony opalania. 

Za oknem deszcz, słońce ukryte głęboko za chmurami.. Zarówno jesień jak i zima to wzmożony czas odwiedzania solariów. Nic w tym dziwnego, że kobiety chcą cieszyć się piękną opalenizną przez cały rok. Niestety, tu pojawiają się dwa wrogie obozy. Zwolenników i przeciwników. Na początek zajmiemy się pozytywną stroną wizyty w solarium w naszym mieście Wrocław.

Po pierwsze, niedostateczna ilość światła źle wpływa na nasz nastrój i ogóle samopoczucie. Każda z Pań przyzna, że jesienna szarówka wpędza w depresyjny humor. Wtedy właśnie solarium daje pożądany efekt, bowiem pod wpływem takiego doświetlania w organizmie wytwarzana jest duża ilość endorfin czyli hormonów szczęścia. Wizyta w solarium = świetny humor na dalsze dni.

Po drugie, promienie ultrafioletowe zarówno te naturalne jak i sztuczne,pochodzące z lamp w solarium przyczyniają się do powstawania witaminy D. Ta witamina odpowiada w organizmie między innymi za dobrą kondycje kości i zębów, a także jest niezbędna jeśli chcemy cieszyć się prawidłowym funkcjonowaniem naszego układu odpornościowego.

Po trzecie, wizyta w solarium korzystnie wpływa na koloryt naszej skóry. Zazwyczaj zimą skóra staje się blada. Po kilku minutach sam na sam z lampami UV nasza skóra będzie wstępnie przygotowana do obcowania z promieniami słonecznymi w okresie letnim.

Są także minusy uczęszczania na solarium. Dlaczego? Jeśli często chodzimy na solarium może dojść do poparzenia, a jak wiemy to wiąże się z bólem i nieprzyjemnym pieczeniem. Poza tym częste wizyty w solarium osłabiają wółkna kolagenowe przez co skóra traci elastyczność i wygląda na „starszą”. Dodatkowym zagrożeniem mogą być choroby nowotworowe, między innymi czerniak.

Oprócz klasycznego opalania lampami UV możemy skorzystać również z opalania natryskowego. Efekt jest natychmiastowy, a skóra dodatkowo jest nawilżona i dobrze odżywiona. Taki zabieg polega na nałożeniu na skórę mgiełki z preparatu brązującego. Nie wywołuje to przebarwień ani reakcji alergicznych. To idealna forma opalania dla osób o bardzo jasnej karnacji.

Pamiętajmy, ze wizyta w solarium może poprawić nasz wygląd i samopoczucie jeśli korzystamy z tego z umiarem!