Szkoła żeglarstwa. Wakacyjna przygoda i nie tylko.. 

Aby wynagrodzić swoim pociechom trudy codziennej nauki, rodzice często wysyłają dzieci na kolonie w góry czy nad morze, a także na różnego rodzaju obozy. A gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym i zafundować dziecku szkołę? Nie nie, to nie kolejne zajęcia w murach szkoły lecz szkoła żeglarstwa! Taki wypad nad morze, może obudzić w dziecku pasje na całe życie i uczynić je w przyszłości świetnym żeglarzem.
Co oferują szkoły żeglarstwa
Przeważnie tego typu obozy szkoleniowe trwają ok 14 dni. W czasie trwania takiego obozu odbywa się szkolenie żeglarskie na stopień żeglarza jachtowego.Kurs jest prowadzony według przepisów oraz zaleceń opracowanych PZŻ, czyli Polski Związek Żeglarski. Uczestnicy dzieleni są na grupy wiekowe, jeśli osoby biorące udział w kursie są niepełnoletnie przydzielani są im także opiekunowie. Kurs kończy się egzaminem składany przed państwową komisją PZŻ.

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś aby poprowadzić łódkę i zabrać przyjaciół, znajomych lub rodzinę w rejs, realizacja tego jest na wyciągnięcie ręki! Wystarczy zapisać się na obóz szkoleniowy, być pilnym uczniem, pomyślnie zdać egzamin i zdobyć niezbędne uprawnienia, a od samodzielnego rejsu dzieli Cię tylko jeden krok. Kurs żeglarstwa jest przeznaczony dla każdego kto chce doskonalić swe umiejętności, jak również dla tych, którzy chcą te umiejętności dopiero zdobyć. Organizatorzy dbają o bezpieczeństwo uczestników i o dobrą zabawę. Podczas wypraw w morze czy na duże jeziora możesz poznać wiele pięknych miejsc, przeżyjesz przygodę jako „wilk morski” a także zdobędziesz praktyczne umiejętności, które posiada każdy żeglarz. Zatrzymywanie się w portach nauczy każdego rozmaitych technik cumowania.Dowiesz się co i do czego służy na jachtach, a także posiądziesz wiedzę planowania drogi na wodzie, tak aby wybrany przez Ciebie cel zawsze był osiągnięty.

Na kursy oferowane przez szkołę żeglarstwa warto zapisać się z dużym wyprzedzeniem. Rezerwacji można dokonać telefonicznie i online. Na stronach organizatorów są także podawane wykazy dokumentów oraz rzeczy, które uczestnik kursu powinien posiadać.
Ahoj!